Volkswagen uderzył w ogrodzenie posesji i dom w Kębłowie (ZDJECIA,WIDEO)

zdjęcia Patryk Kaczmarek - wlkp112.pl

Dziś, w poniedziałek 28 września, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Państwowej Straży Pożarnej odebrał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, które miało miejsce w Kębłowie na ulicy Jujki. 

Według osoby zgłaszającej samochód osobowy miał uderzyć w budynek mieszkalny. Na miejsce natychmiast skierowano jeden zastęp strażaków ochotników z Kębłowa, dwa zastępy strażaków zawodowych z Wolsztyna oraz Policję. Po przybyciu na miejsce pierwszego zastępu strażaków, potwierdzono zgłoszenie, a zarazem zastano samochód osobowy marki volkswagen, który uderzył w ogrodzenie posesji oraz budynek mieszkalny.

Kierujący jeszcze przed przybyciem służb na miejsce zdarzenia o własnych siłach opuścił pojazd i nie wymagał hospitalizacji. Do działań strażaków polegało zabezpieczenie miejsce zdarzenia, odłączenie akumulatora z pojazdu, usunięcie substancji ropopochodnej (oleju), która znajdowała się pod pojazdem oraz rozwinięciu jednego prądu szybkiego natarcia gdyby pojazd zaczął płonąć.

Jak wynika z ustaleń  kierujący samochodem osobowym marki volkswagen mieszkaniec Kębłowa, nie dostosował prędkości do panujących warunków, po czym stracił panowanie nad pojazdem zahaczając o krawężnik po czym z dużą siłą uderzył w ogrodzenie posesji i w pobliski budynek. Na całe szczęście budynek mieszkalny nie został uszkodzony.

Policjanci całe zdarzenie zakwalifikowali jako kolizja, a na kierującego nałożyli mandat karny w wysokości 200 złotych.