Reklama Toyota

Wolsztyn. 39-latek chciał zabić 42-latka. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa

????????????????????????????????????

Wczoraj w poniedziałek 14 marca wolsztyński Sąd Rejonowy na wniosek Prokuratury Rejonowej w Wolsztynie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec mężczyzny podejrzanego o usiłowanie zabójstwa 42-letniego wolsztynianina. Policjanci KPP w Wolsztynie zatrzymali agresora w ubiegły piątek, kilka godzin po zdarzeniu. Kara przewidziana za popełnienie tego typu przestępstwa to pozbawienie wolności na czas nie krótszy od 8 lat, 25 lat pozbawienia wolności, a nawet dożywotnie pozbawienie wolności.

14.03.2022 r. decyzją Sądu Rejonowego w Wolsztynie wobec 39-letniego mieszkańca Wolsztyna  zastosowano tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Zastosowanie najbardziej dotkliwego ze  środków zapobiegawczych wynikało z wagi przestępstwa zarzucanego mężczyźnie.

Zdarzenie, którego pokłosiem było jego tymczasowe aresztowanie miało miejsce w piątek 11 marca w Wolsztynie. Tego dnia w godzinach porannych w mieszkaniu, w którym przebywali mężczyźni doszło do scysji, w trakcie której trzydziestodziewięciolatek ugodził nożem w okolice karku 42-letniego wolsztynianina. Ugodzony nożem mężczyzna trafił do wolsztyńskiego szpitala, gdzie udzielono mu niezbędnej pomocy medycznej.

Policjanci Wydziału Kryminalnego przyjęli zawiadomienie o przestępstwie od rannego mężczyzny. Niedługo później mundurowi z Wydziału Prewencji zatrzymali agresora i doprowadzili go do KPP w Wolsztynie, gdzie został osadzony w policyjnym areszcie. Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone po zatrzymaniu mężczyzny wykazało 0,36 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu (0,75 promila w organizmie).

Mężczyzna został przesłuchany, usłyszał też zarzut usiłowania zabójstwa. Wszczęte  w sprawie postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Wolsztynie pod nadzorem wolsztyńskiej Prokuratury Rejonowej.

Określona kodeksowo kara przewidziana za popełnienie tego typu przestępstwa to pozbawienie wolności na czas nie krótszy od 8 lat, 25 lat pozbawienia wolności, a nawet dożywotnie pozbawienie wolności.

Poprzedni artykułDramat ukraińskiej rodziny. Kierowca zmarł w szpitalu (ZDJĘCIA)
Następny artykułKompletnie pijany 50-letni kierowca chciał pomóc policjantom