Reklama samochody.pl

Policyjny dron w akcji na terenie powiatu wolsztyńskiego (ZDJĘCIA)

KPP Wolsztyn

Bezzałogowe statki powietrzne, znane szerzej, jako drony stały się od pewnego czasu niezwykle skutecznym orężem w rękach policjantów. Jednym z zastosowań dronów jest kontrola ruchu drogowego z powietrza. Zarejestrowane wykroczenia, jakie popełniają kierujący przekazywane są patrolom, które zatrzymują sprawców wykroczeń do kontroli. Pierwsza tego typu służba na terenie powiatu wolsztyńskiego miała miejsce dzisiaj

KPP Wolsztyn

13.10.2021 r. policjanci Wydziału Ruchu Drogowego podczas pełnionej tego dnia służby wspomagani byli przez funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Wizyta gości ze stolicy Wielkopolski była jednak inny niż wszystkie do tej pory. Mundurowi, którzy pojawili się na drogach naszego powiatu wykorzystywali, bowiem do swych działań bezzałogowy statek powietrzny, wyposażony w wysokiej klasy kamerę.

KPP Wolsztyn

Za pomocą policyjnego drona kontrolowano kierowców poruszających się po drodze krajowej nr 32, a także innych drogach przebiegających w granicach powiatu wolsztyńskiego.

Dziś szczególna uwaga policjantów zwrócona była na zagrożenia w obrębie przejazdów kolejowych oraz skrzyżowań. Niestety kamera zarejestrowała kilkadziesiąt wykroczeń popełnionych przez kierujących różnego rodzaju pojazdami. Wśród nich dominowało niestosowanie się do znaku „STOP” na przejazdach kolejowych oraz niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach.

KPP Wolsztyn

Kierowcy, którzy dopuścili się wykroczeń byli zaskoczeni formą, w jakiej udokumentowane zostało ich niezgodne z prawem zachowanie za kierownicą. Działania o tym charakterze będą odbywały się cyklicznie, szczególnie w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do wykroczeń, które wpływają na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

 

Poprzedni artykułUciekał przed inspektorami. uszkodził znak drogowy. Jechał na „magnesie”
Następny artykułNietypowa akcja tarnowskich strażaków. Usuwali pierścionek z palca 17-latki