Reklama Toyota

Był pijany i postanowił kierować samochodem. Teraz stanie przed sądem

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wlkp. zatrzymali 47-letniego mężczyznę, który kierował mazdą w stanie nietrzeźwości. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

1 stycznia br. około godz. 4.15 w Grodzisku Wlkp. na ul. Rakoniewickiej policjanci z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę mazdy. Podczas kontroli funkcjonariusze przeprowadzili badanie trzeźwości, które wykazało, że 47-latek prowadził pojazd mając 1.7 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, sprawa trafi do sądu.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka kara grzywny i zakaz prowadzenia pojazdów.

Wciąż apelujemy do kierowców o to, aby miejsce za kierownicą zajmowały w pojazdach jedynie osoby bezwzględnie trzeźwe. Nawet najmniejsza ilość alkoholu może ograniczyć naszą percepcję i stworzyć zagrożenie dla nas, naszych bliskich oraz innych użytkowników dróg. Niestety, niektórzy wciąż pozostają głusi na te apele. Bezpieczeństwo na drogach to nasza wspólna sprawa! Reagujmy, gdy widzimy nietrzeźwą osobę za kierownicą i informujmy o tym policjantów. Funkcjonariusze sprawdzają każdy taki sygnał. Dzięki naszej reakcji, być może unikniemy tragedii na drodze.

Poprzedni artykułZdanie obowiązków służbowych Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP (ZDJĘCIA)
Następny artykułPoszukiwany przed policjantami ukrył się w… ciasnej szafce pod telewizorem