Porzuciła dwa psy. Kobiecie grozi do trzech lat więzienia

Do trzech lat więzienia grozi kobiecie, która porzuciła dwa swoje psy na terenie Gminy Rakoniewice.

Cała sprawa ciągnie się od początku kwietnia, wówczas to Magdalena Ł wyprowadziła się z jednego z mieszkań w Gminie Rakoniewice do nowego miejsca zamieszkania pozostawiając dwa psy, o które nie miała zamiaru się interesować.

Cała ta sytuacja została skierowana do fundacja AnimaLove, która od innych osób została powiadomiona o całym zdarzeniu.

Suczka o imieniu „Psotka” w ciężkim stanie trafiła do leczniczy, dzień szybciej niż było to zaplanowane. Natychmiast przeprowadzono jej badania, które wykazały, że jelita psa zapchane były zbitymi kośćmi.

To jednak nie koniec historii. Ponieważ drugi z porzuconych psów „Shotek”, takie otrzymał imię w fundacji do siebie dochodził blisko cztery tygodnie. Gdy trafił do fundacji nie posiadał żadnych szczepień. Jednak to bardzo szybko się zmieniło. Shotek został odrobaczony, zaszczepiony oraz zachipowany.

W całej sprawie postanowiliśmy skontaktować się z rzecznikiem prasowym Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. O to co powiedział Pan Łukasz Wawrzyniak dla portalu wlkp112.pl

Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Wielkopolskim 10 czerwca 2023 roku skierowała przeciwko Magdalenie Ł. Akt oskarżenia do SR w Grodzisku Wielkopolskim. Oskarżonej zarzucono popełnienie przestępstwa z art. 35 ust 1 ustawy o ochronie zwierząt. Wymieniona przyznała się i złożyła wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Według ustaleń dochodzenia w kwietniu tego roku znęcała się nad dwoma psami, które porzuciła i pozostawiła bez opieki, dostępu do wody, pożywienia.

Oskarżonej kobiecie grozi kara do trzech lat więzienia.

Poprzedni artykułKoszmarny wypadek. Ciężarówka potrąciła pieszego. Mężczyzna zginął na miejscu
Następny artykułGroźny wypadek pod Lesznem. Jedno z aut dachowało (zdjęcia)