Zima w pełni…widzisz bezdomnych nie bądź obojętny. Poinformuj służby ratunkowe

Zima w pełni… Meteorolodzy zapowiadają bardzo mroźne noce. Policjanci systematycznie kontrolują miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne, samotne, nadużywające alkoholu. To właśnie one, w tym okresie, są szczególnie narażone na wychłodzenie. W związku z tym, apelujemy – Nie bądźmy obojętni! Jeden telefon może uratować komuś życie! Policjanci sprawdzają również każdą informację o osobie potrzebującej zgłoszoną na numer alarmowy lub zaznaczoną na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Okres jesienno-zimowy to wyjątkowo trudny czas dla osób samotnych, bezdomnych, nieporadnych życiowo czy nadużywających alkoholu. Suwalscy policjanci, wspierani przez z suwalską Kompanię Oddziałów Prewencji Policji w Białymstoku, zwracają szczególną uwagę na te osoby i systematycznie kontrolują pustostany, ogródki działkowe, czy też klatki schodowe i piwnice. Przy niskich temperaturach miejsca te patrolowane są nawet kilkukrotnie w ciągu doby. Potrzebującym oferowana jest pomoc. W zależności od zastanej sytuacji, jest to chociażby przewiezienie do miejsca, w którym jest bezpiecznie, gdzie można zjeść ciepły posiłek. Tylko w przeciągu minionych dwóch miesięcy mundurowi pomogli blisko 90 osobom.

Policjanci apelują: nie bądźmy obojętni na potrzeby drugiego człowieka. Nasze zainteresowanie może przyczynić się do tego, że uratujemy komuś życie. Starajmy się okazać życzliwość i wyciągnąć pomocną dłoń w kierunku tych, którzy tej pomocy potrzebują. Pomóc może każdy. Wystarczy zwrócić uwagę na osoby bezdomne, przebywające na terenach ogrodów działkowych czy siedzące na ławkach i powiadomić o tym służby, dzwoniąc na numer alarmowy 112.

Przypominamy, że o miejscu przebywania osoby bezdomnej lub żebrzącej możemy powiadomić Policję korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Miejsce to wskazujemy na mapie, wybierając zakładkę „osoba bezdomna wymagająca pomocy” lub „żebractwo”. Zagrożenie można nanieść z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do Internetu. Policjanci sprawdzą każdą informację.

Poprzedni artykułGroza. Skoczył z mostu do rzeki. Miał wielkie szczęście (ZDJĘCIA)
Następny artykułSamochód uderzył w drzewo. Służby na miejscu