Reklama samochody.pl

Policjanci odzyskali skradziony pojazd w niespełna 24 godziny od zgłoszenia [ZDJĘCIA]

KPP w Poznaniu
Niespełna 24 godziny potrzebowali policjanci z Jeżyc, żeby odzyskać skradzione auto. Zatrzymany 53-latek usłyszał zarzut kradzieży pojazdu. Grozi mu 5 lat więzienia. Odzyskany samochód trafił do prawowitego właściciela.

28 września policjanci z Komisariatu Policji Poznań Jeżyce otrzymali zgłoszenie o kradzieży samochodu z poznańskiego Strzeszyna. Poszkodowany zgłosił kradzież swojego 3-letniego Fiata.

Natychmiast po otrzymaniu informacji o kradzieży, kryminalni z Jeżyc rozpoczęli poszukiwania skradzionego pojazdu i osoby za to odpowiedzialnej. Analizowali i sprawdzali szczegółowo wszystkie ślady jakie mieli dostępne w sprawie kradzieży.

Policjanci wytypowali kilka miejsc, gdzie auto może się znajdować. Ich duże doświadczenie i dokładna znajomość rejonu poznańskich Jeżyc, pozwoliła im na wskazanie miejsca, gdzie auto się znajdowało.

Kilkanaście godzin od kradzieży Fiata – 29 września,  funkcjonariusze znali już miejsce, gdzie skradziony pojazd się znajdował. Był to garaż w centrum Poznania. Gdy tam przyjechali, zastali tam mężczyznę, który ukradł samochód. Został on natychmiast zatrzymany, a odnaleziony samochód zabezpieczony.

53-latek usłyszał zarzut kradzieży. Grozi u 5 lat więzienia. Odnalezione auto policjanci przekazali właścicielowi.

Piotr Garstka/KPP Poznań