Reklama samochody.pl

Trwa obława za sprawcą potrącenia policjanta. W akcji psy tropiące, kontrole samochodów (ZDJĘCIA)

Trwa obława za sprawcą potrącenia policjanta

Od południa trwa obława za kierowcą forda focusa, który na Szosie Kisielińskiej w Zielonej Gorze potrącił podczas ucieczki policjanta na motocyklu z nowosolskiej drogówki. Policjanci strzelali do uciekającego forda. Kierowca zjechał kilkaset metrów dalej na pobocze i tam porzucił samochód. Trwa obława za kierowcą i dwoma pasażerami.

Wszystko zaczęło się na trasie S3.  Patrol nowosolskiej drogówki na motocyklach próbował zatrzymać do kontroli forda focusa. Kierowca zaczął jednak uciekać. Pędził w kierunku Zielonej Góry.

Policjanci musieli strzelać

Kierujący fordem uciekając zjechał z trasy S3 do Zielonej Góry. Na Szosie Kisielińskiej staranował policjanta na motocyklu. Policjant na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń.

Policjanci ostrzelali uciekający samochód. W fordzie był kierowca oraz dwóch pasażerów. Uciekinier zatrzymał się kilkaset metrów dalej na poboczu. Tam kierowca porzucił forda i uciekł pieszo razem z dwoma pasażerami.

Obława trwa

Natychmiast ruszyła obława za uciekinierami. – Został ogłoszony alarm dla zielonogórskiej komendy – mówi podinsp. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji. W działania pościgowe włączeni zostali policjanci kryminalni, prewencji oraz drogówki. – Są również psy tropiące – mówi podinsp. Maludy.

Obława o godz. 15.00 cały czas trwała. – Zatrzymanie sprawców to kwesta czasu – mówi podinsp. Maludy. W mieście oraz w okolicach jest bardzo dużo policji. Przeczesywane są okoliczne lasy. Policjanci kontrolują również samochody.

Poprzedni artykułKompletnie pijany 50-letni kierowca chciał pomóc policjantom
Następny artykułJazda po pijanemu zakończona w rowie. Młody mężczyzna nie miał prawa jazdy (ZDJĘCIA)