Groza. Skoczył z mostu do rzeki. Miał wielkie szczęście (ZDJĘCIA)

W piątek, 5 stycznia, mężczyzna skoczył do rzeki warta z mostu Staromiejskiego w Gorzowie Wielkopolskim (woj.Lubuskie). Na pomoc mężczyźnie ruszyli zaalarmowani strażacy oraz policjanci. Udał im się wyciągnąć mężczyznę z wody. Mocno wychłodzony został zabrany do szpitala karetka pogotowia ratunkowego.

O wielkim szczęściu może mówić mężczyzna, który w piątek skoczył z mostu do Warty. Zdarzenie zauważyła osoba, która zaalarmowała policje.

Służby ratunkowe na miejscu pojawiły się bardzo szybko. Nad rzekę przyjechały wozy straży pożarnej. Policja oraz karetka pogotowia ratunkowego. Mężczyzn był widoczny w wodzie. – Każda minuta była na wagę złota – mówi podinsp.. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.

Gorzów. Skoczył z mostu do rzeki

Po chwili strażacy wyciągnęli desperata z zimnej wody. Od razu zajęli się nim medycy z karetki. Z mężczyzny zdjęto mokre ubrania, został zabrany do karetki i trafił do szpitala. – Był bardzo wychłodzony, ale jego życiu na szczęście nie zagrażało niebezpieczeństwo – mówi podinsp. Maludy.

Policja podkreśla niezwykle ważną i kluczową rolę osoby zgłaszającej zdarzenie. – Taka symbioza społeczeństwa ze służbami może przynosić tylko dobre rzeczy – mówi podinsp. Maludy.

Poprzedni artykułBędzie niebezpieczne. Uważajcie na siebie
Następny artykułZima w pełni…widzisz bezdomnych nie bądź obojętny. Poinformuj służby ratunkowe