Reklama Toyota

Zderzenie samochodu osobowego z ciężarowym. Kierowca pod wpływem alkoholu

Wczoraj 19 marca o godzinie 5:45 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Międzychodzie odebrał zgłoszenie, z którego wynikało, że doszło do zdarzenia drogowego na drodze krajowej numer 24 w miejscowości Kwilcz (Powiat Międzychodzki, Gmina Kwilcz).

Na miejsce zdarzenia wysłano dwa zastępy strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Międzychodu, jak i również dwa zastępy strażaków ochotników z OPS Kwilcz, Patro Policji oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy marki Mercedes, który uderzył w przydrożne barkierki ochronne na przeciwległym pasie ruchu, oraz samochód ciężarowy również marki Mercedes, znajdował się na wysepce rozdzielającej pasy ruchu.

Policjanci na miejscu ustalili, że kierujący samochodem osobowym kierowca powiatu międzychodzkiego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu wjeżdżając na drogę krajową numer 24 po czym doprowadził do zderzenia samochodu ciężarowego, który poruszał się prawidłowo z kierunku Poznania w kierunku Pniew.

Sprawca całego zdarzenia znajdował się w stanie nietrzeźwości w organizmie znajdowało się około 1,4 promila alkoholu. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy Sprawa została skierowana do sądu. O dalszych o dalszych kierującego zdecyduje sąd.

foto: PSP Międzychód
Poprzedni artykułPożar stolarni. W akcji 8 zastępów straży pożarnej
Następny artykułKolizja na drodze krajowej numer 92