34-latek był naćpany i wsiadł za kierownicę. Teraz może trafić za kratki (zdjęcia)

Policjanci z międzychodzkiej drogówki zatrzymali 34 – latka, który po amfetaminie wsiadł za kierownicę samochodu. Drogowy przestępca odpowie także za posiadanie substancji psychotropowych.

W niedzielę ( 26.03.2023 r.) około godz. 17.00 dyżurny międzychodzkiej komendy otrzymał zgłoszenie, że drogą krajową nr 24 ma jechać kierujący samochodem ciężarowym Volvo, który z uwagi na tor jazdy może znajdować się pod wpływem alkoholu lub innego podobnie działającego środka.

Policjanci z drogówki w miejscowości Kamionna zatrzymali do kontroli drogowej kierującego tym pojazdem. Za kierownicą siedział 34-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny – wynik badania był negatywny.

Jednak z uwagi na jego sposób jazdy, dziwne zachowanie, sprzeczne wypowiedzi funkcjonariusze podjęli dalsze czynności. Po sprawdzeniu mężczyzny oraz auta, którym się poruszał  policjanci znaleźli woreczek foliowy z zawartością białej substancji.

Mężczyzna oświadczył, że środek ten to amfetamina, którą w tym samym dniu miał również zażywać.  Wstępne badania to potwierdziły, jednak została od niego pobrana krew do badań.

Po sprawdzeniu kierującego w policyjnych bazach danych okazało się, że w przeszłości był już karany za to samo przestępstwo.

Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Noc spędził w policyjnym areszcie, usłyszał  już zarzuty i w najbliższym czasie odpowie  przed sądem.

Przestępstwo posiadania środków odurzających lub substancji psychotropowych zagrożone jest  karą do 3 lat pozbawienia wolności. Musi  liczyć się również z konsekwencjami kierowania pojazdem mechanicznym pod wpływem tych substancji, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

Poprzedni artykułSkoda wjechała w ogrodzie szkoły. Za kierownicą 21-latek (zdjęcie czytelnika)
Następny artykuł32-latek był pijany. Został zatrzymany przez policję w Świętnie