Reklama samochody.pl

Pożar stolarni. W akcji 8 zastępów straży pożarnej

We wtorek, 17 marca, około godziny 17:55 do Stanowiska Kierowania Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie wpłynęło zgłoszenie o pożarze Stolarni w miejscowości Czempiń (Powiat Kościański).

Dyspozytor na miejsce natychmiast wysłał trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Kościana, dwa zastępy z OSP Czempiń oraz po jednym z OSP Głuchowo, OSP Słonin oraz OSP Srocko Wielkie.  Na czas prowadzonych działań zastęp OSP Kościan stanowiło zabezpieczenie rejonu operacyjnego w siedzibie Komendy.

Po przybyciu pierwszych zastępów na miejsce pożaru Po przeprowadzonym rozpoznaniu stwierdzono, że pożarem objęte jest wnętrze budynku stolarni (budynek murowany, dwukondygnacyjny, strop betonowy) oraz zgromadzone w niej elementy do produkcji mebli.

Strażacy zabezpieczeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych podali  prądy wody w natarciu do pomieszczenia palącej się hali montażowej. Szybkie i sprawne działania pozwoliły opanować płomienie i nie doprowadzić do rozprzestrzenienia się ognia. Przy pomocy agregatów oddymiających usunięto zadymienie z budynku.

Następnie przystąpiono do wynoszenia spalonych płyt na zewnątrz budynku zlewając je dodatkowo wodą. Za pomocą kamery termowizyjnej sprawdzono miejsce objęte pożarem i cały budynek nie stwierdzając zagrożenia.

Działania trwały blisko trzy godziny, po czym wszystkie zastępy wróciły do swoich koszar.

Poprzedni artykułWybuch butli z gazem i pożar budynku mieszkalnego
Następny artykułZderzenie samochodu osobowego z ciężarowym. Kierowca pod wpływem alkoholu