Reklama samochody.pl

Zbąszyń. Uderzył w dom i uciekł z miejsca. Okazało się, że kierowca był kompletnie pijany (ZDJĘCIA)

19 stycznia około godziny 02:50 mieszkańców budynku przy ul. 17 Stycznia obudził potężny huk. Jak się okazało kierujący samochodem Mercedes Vito nie zapanował nad prowadzonym pojazdem i uderzył w ścianę budynku.

Nie miał on jednak zamiaru zaczekać na miejscu na przyjazd policji i pospiesznie odjechał z miejsca zdarzenia w kierunku Zbąszynka. Podjęte niezwłocznie czynności doprowadziły do zatrzymania kierującego w miejscowości Chlastawa. Za kierownicą pojazdu siedział 40 letni obywatel Białorusi, którego przebadano na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik tego badania szybko dał odpowiedź dlaczego kierujący uciekł z miejsca zdarzenia- 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Policjanci musieli również zająć się pasażerem pojazdu-26 letnim obywatelem Mołdawii, który znajdował się w stanie upojenia alkoholowego.

Kierowca Mercedesa noc spędził w policyjnej izbie zatrzymań a po wytrzeźwieniu przedstawiono mu zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz nie posiadania uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna będzie także musiał wytłumaczyć się swojemu szefowi dlaczego zabrał auto służbowe na nocną przejażdżkę bez jego zgody.

Poprzedni artykułPilne! Rozpoznajesz głos? To pedofil! Skontaktuj się z policją
Następny artykułNa podwójnym gazie i z zakazem sądowy. Sprawa trafiła do sądu