Reklama samochody.pl

Poważny wypadek pod Zbąszyniem. W akcji śmigłowiec LPR (ZDJĘCIA)

W dniu 11 lutego 2022 roku o godz. 10:47 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Nowym Tomyślu wpłynęło zgłoszenie o czołowym zderzeniu dwóch samochodów osobowych na prostym odcinku drogi wojewódzkiej 302.

Dyżurny SKKP do działań zadysponował dwa zastępy ratownictwa technicznego i samochód rozpoznawczo – ratowniczy z JRG w Nowym Tomyślu oraz zastęp z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Chrośnicy i Zbąszynia.

Po przybyciu pierwszych zastępów na miejsce zdarzenia zastano dwa samochody osobowe po czołowym zderzeniu, jedno znajdowało się w przydrożnym rowie, drugi pojazd na pasie jezdni. W zdarzeniu łącznie udział brały trzy osoby.

Dwie osoby podróżujące samochodem VW Passat znajdowały się poza pojazdem, natomiast kierujący Peugeot 508 znajdował się wewnątrz pojazdu. Poszkodowani byli przytomni, kontaktowi, lecz wymagali pomocy medycznej. Droga była całkowicie zablokowana.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym (stabilizacja odcinka szyjnego kręgosłupa, wsparcie psychiczne, ewakuacja z pojazdu na nosze, stabilizacja prawej nogi, tlenoterapia, opatrunek osłaniający prawej nogi, termoizolacja, stabilizacja miednicy oraz klatki piersiowej, unieruchomienie złamania prawej nogi).

W chwili przybycia na miejsce zdarzenia pierwszego Zastępu Ratownictwa Medycznego, ratownik przeprowadził rozpoznanie medyczne i w konsultacji z Kierującym Działaniem Ratowniczym wyznaczył priorytety działań medycznych. Dodatkowo na miejsce zadysponowana została kolejna karetka oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Przybyły na miejsce zdarzenia lekarz LPR, po konsultacji z ratownikiem medycznym podjął decyzję o kolejności transportu osób poszkodowanych. Dwie osoby trafiły do szpitala w Nowym Tomyślu, natomiast jeden poszkodowany został zabrany przez LPR do szpitala w Puszczykowie. Równolegle z prowadzonymi działaniami medycznymi wykonano dostęp do poszkodowanego kierowcy Peugeota, odłączono akumulatory w rozbitych pojazdach, a po zakończeniu działań prowadzonych przez Policję usunięto z jezdni plamy płynów eksploatacyjnych.

Poprzedni artykułStraszne. Myśliwy został postrzelony w brzuch. Zginął na miejscu
Następny artykułPożar kontenerów. W środku znajdowało się auto. Spłonęło doszczętnie (ZDJĘCIA)