Reklama Toyota

Niebezpieczny pożar zabudowań w Opalenicy [ZDJĘCIA,WIDEO]

Do niebezpiecznego pożaru zabudowań doszło w niedzielę, 31 maja 2020r., około godziny 13:40, w pobliżu bloków mieszkalnych zlokalizowanych przy ulicy 5 stycznia. Czarny gęsty dym widoczny był już ze znacznej odległości.

Po wpłynięciu zgłoszenia dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu zadysponował strażaków z JRG Nowy Tomyśl, OSP Opalenica, OSP Kuślin i OSP Wojnowice. W momencie dojazdu pierwszego zastępu na miejsce zdarzenia pożar był już mocno rozwinięty, a ogień obejmował drewnianą wiatę, zaparkowany samochód pod wiatą i stwarzał potencjalne zagrożenie dla przylegających garaży. Działania gaśnicze skupiły się na podaniu prądów gaśniczych w natarciu i obronie przylegających budynków.

| POLECANE – Tragedia nad jeziorem w Opalenicy. Znaleziono ciało mężczyzny [ZDJĘCIA]

W wyniku pożaru całkowitemu spaleniu uległa wiata oraz zaparkowany pod nią samochód dostawczy oraz przylegający jeden boks garażowy z wyposażeniem. Akcja gaśnicza została zakończona po ponad dwóch godzinach działań. Według wstępnych ustaleń, prawdopodobną przyczyną powstania pożaru mogło być zwarcie instalacji elektrycznej w garażowanym pod wiatą pojeździe.

| POLECANE – Pożar wysypiska śmieci w Piotrowie Pierwszym. W akcji 30 zastępów straży pożarnej [ZDJĘCIA]

Poprzedni artykułTragedia nad jeziorem w Błotnicy. Znaleziono ciało mężczyzny [ZDJĘCIA]
Następny artykułPożar w zajeździe Pod Kaczorem [ZDJĘCIA]