Reklama Toyota

Zatrzymani za wysadzenie bankomatu. Grozi im do 10 lat więzienia

Dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych za wysadzenie bankomatu w Kwilczu. Wybuch zniszczył część budynku i doprowadził do pożaru. Podejrzani byli już w przeszłości karani. Teraz grozi im dodatkowo kara do 10 lat więzienia.

28 września br. na terenie województwa lubuskiego, w uzgodnieniu z Prokuraturą Okręgową w Poznaniu, policjanci z KWP Poznań zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o udział w wysadzeniu bankomatu. W akcji zatrzymania udział wzięli także funkcjonariusze z KWP Opole i KWP Gorzów Wlkp.

W nocy 23 września br. w Kwilczu koło Międzychodu doszło do eksplozji bankomatu. Siła wybuchu była tak duża, że znacznemu uszkodzeniu uległ budynek, w którym znajdował się bankomat. Dodatkowo eksplozja doprowadziła do pożaru budynku i zaparkowanego w pobliżu samochodu.

Sprawcy nie zdołali ukraść pieniędzy z powodu rozmiaru zniszczeń.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo Śledczego KWP w Poznaniu. Na podstawie zebranych informacji wytypowano podejrzanych. Byli to wcześniej karani dwaj mężczyźni pochodzący z woj. lubuskiego.

Po zapoznaniu z materiałem dowodowym, prokurator Wydziału Śledczego Prokuratury Okręgowej w Poznaniu wydał nakaz zatrzymania. Obaj podejrzani usłyszeli zarzuty usiłowania włamania i kradzieży pieniędzy oraz uszkodzenie mienia.

Sąd na wniosek prokuratora aresztował podejrzanych. Grozi im do 10 lat więzienia.

Poprzedni artykułKoszmarny wypadek. Kierowca osobówki zginął na miejscu
Następny artykułPolicjant zginął w wypadku jadąc na służbę