Reklama samochody.pl

Katastrofa budowlana. Zawalił się dach obory. W środku znajdowały się zwierzęta (ZDJĘCIA)

W miejscowości Uścięcice doszło do zawalenia się dachu obory, w którym znajdowały się zwierzęta.

Wszystko wydarzyło się w środę 6 września o godzinie 22:13, wówczas to dyżurny nowotomyskich strażaków otrzymał zgłoszenie ” budynek gospodarczy, w środku 8 krów i 8 cielaków, nie można do nich dostać, bo dach się zawalił zapalił się dach, z eternitu.”

Po przyjeździe pierwszego zastępu na miejsca zdarzenia zastano właściciela, który poinformował ratowników, iż w budynku inwentarskim doszło do zawalenia się konstrukcji dachowej. W budynku znajdowało się 8 sztuk byków i 8 sztuk cielaków oraz 10 owiec. Na skutek zawalenia się konstrukcji dachu, oba wyjścia z obory były zatarasowane. Działania strażaków polegały w pierwszej fazie na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz wykonaniu dostępu do uwięzionych w budynku zwierząt – informuje st. kpt. Damian Żukrowski z nowotomyskiej straży pożarnej 

Do działań natychmiast zadysponowano zastęp gaśniczy z nowotomyskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, dwa zastępy z JRG Grodzisk Wielkopolski (w ramach obszarów chronionych) oraz zastępy z OSP Opalenica, OSP Wojnowice i miejscowej jednostki OSP Uścięcice.

Zadysponowany został również oficer w dyspozycji komendanta. W stan gotowości została postawiona Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo Ratownicza z JRG 4 Poznań – jednak po przeprowadzonym rozpoznaniu nie stwierdzono konieczności dysponowania.

Foto. PSP Nowy Tomyśl 

Foto.OSP Uścięcice

 

Poprzedni artykułPożar samochodu na S11. W akcji trzy zastępy straży pożarnej (ZDJĘCIA CZYTELNIKA)
Następny artykułDramatyczny wypadek. 10-latek jechał rowerem i…. wpadł pod koła autobusu (ZDJĘCIA)