Reklama samochody.pl

Zagrożenie w terminalu przeładunkowym gazu LPG w Krzyżu Wielkopolskim (ZDJĘCIA)

30.04.2022 r. około godziny 15 straż pożarna w Czarnkowie za pośrednictwem WSKR w Poznaniu dostała wezwanie do jednej z firm w Krzyżu Wielkopolskim celem rozpoznania możliwości wystąpienia awarii przemysłowej.

Na miejsce zdarzenia zadysponowane również zostały Specjalistyczne Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego z Poznania i Piły, grupa operacyjna Komendanta Wojewódzkiego z Poznania, grupa Operacyjna Komendanta Powiatowego z Czarnkowa, zastęp JRG Trzcianka oraz OSP KSRG Krzyż, OSP Trzcianka z dronem.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia udano się na zakład celem rozpoznania sytuacji. Okazało się, że istnieje możliwość zaprzestania działania systemów bezpieczeństwa w terminalu przeładunkowym gazu LPG. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz zapewnieniu utrzymania ciągłości pracy systemów bezpieczeństwa oraz monitoringu na terenie terminalu. Na miejsce przybył Z-ca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego w Poznaniu st. bryg. Jarosław Zamelczyk oraz Komendant Powiatowy PSP w Czarnkowie st. bryg. Maciej Kubacki.

Teren terminalu w Krzyżu zabezpieczają funkcjonariusze Policji, natomiast straż pożarna dozoruje teren terminalu do czasu formalnego przejęcia firmy przez skarb państwa.

Opracowanie: mł. bryg. Patryk Zieliński

Zdjęcia: mł. kpt. Artur Kłos, dh Kacper Krawczyk

Poprzedni artykułSześć pojazdów zderzyło się między Piłą, a Krajenką. W wyniku wypadku trzy osoby zostały ranne (ZDJĘCIA)
Następny artykułPożar samochodów na terenie składowiska pojazdów do utylizacji (ZDJĘCIA)