Reklama Toyota

Plaga kradzieży samochodów w Wielkopolsce – właściciel skaradzionego auta prosi o pomoc i apeluje o ostrożność

W dniu 11 października 2023r. o godzinie 23:02 dwaj mężczyźni jak się okazuje po obserwacji właściciela i jego posesji przy ulicy Tetmajera w Trzciance włamali się i ukradli samochód dostawczy marki Fiat Ducato.

Skradzione auto, to rocznik 2015 o numerach rejestracyjnych PCT 89675 koloru białego, auto jest wyposażone w kabinę sypialną oraz czarną plandekę. Jeden z mężczyzn, kilka minut po włamaniu odjechał spod posesji. Na pozyskanym monitoringu widać auto, którym sprawcy kradzieży się poruszali tematego wieczoru z ustaleń wynika, że to Kia Ceed o jasnym kolorze. Sprwcy kradzieży przyjechali pod posesje razem. Z relacji świadków wynika, że kilka godzin przed zdarzeniem mężczyźni prowadzili obserwacje. Po kradzieży auta jeden z mężczyzn wyruszył pierwszy, asekurując osobę w skradzionym pojedzie by ten mógł bezpiecznie opuścić miasto i przebyć drogę do miejsca docelowego.

Na dzień dzisiejszy wiadomo, że sprawcy kradzieży kierowali sie w stronę miejscowosci Czarnków (Wwielkoposka) o godzinie 23:22 sprawcy kradzieży przejechali obok firmy transportowej przed Kuźnicą Czarnkowską a o 23:32 skręcili w Czarnkowie na rondzie w stronę Lubasza.

Jest to duże auto dostawcze na 11 palet bardzo zadbane z małym przebiegiem.

Na pace skradzionego samochodu znajdował się sprzęt niezbędny do pracy i realizacji marzeń właściciela, który ciężko długie lata pracował by wszystko zakupić między innymi wkrętarki, klucze udarowe, szlifierki, drabiny, wiertnice spalinowe, chwyty na przeszkody, śruby i masę drobnych rzeczy.

Straty oszacowano na 100 tysięcy złotych.

  • Nie poddam się ponieważ nie mam takiego charakteru, chcę sprawiedliwości oraz ostrzec inne osoby. Sprawa jest rozwojowa w następnych dniach będą pozyskiwane kolejne nagrania z monitoringu – mówi Pan Marcin właściciel skardzionego samochodu.

Zwraca sie on również o pomoc do wszystkich, którzy w dniu 11.10.2023 roku w wyżej wymienionych godzinach przebyli trasę w miejscowościach Trzcianka, Czarnków, Lubasz, Obrzycka, Luboń (Wielkoposk ) i posiadają wideorejestratory o zabezpieczenie ich, zwracamy się również do ludzi, którzy w tych miejscowościach posiadają monitoringi na posesjach lub lokalach w których prowadzą działalność o ich sprawdzenie.

Za wskazanie informacji mogących pomoc ustalić tożsamość sprawców, oraz miejsce gdzie znajduje się samochód właściciel przewiduje nagrodę pieniężną.

W celu przekazania informacji prosimy o kontakt z KP w Trzciance pod numerem telefonu 47 774 84 00. Mogą się Państwo również kontaktować pod numerami telefonu 609-750-887, 506-074-359

Gwarantujemy dyskrecję

Poprzedni artykułMakabryczny wypadek w powiecie kościańskim. Nie żyje mężczyzna
Następny artykułPrzyjechał na komendę i wydmuchał aż cztery promile alkoholu