Reklama samochody.pl

Zaczęło się od kolizji. Dwóch mężczyzn usłyszało łącznie czternaście zarzutów (ZDJĘCIA)

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali dwóch mieszkańców Ujścia, którzy usłyszeli łącznie 14 zarzutów związanych z m.in. posiadaniem narkotyków, zaboru pojazdu przy użyciu przemocy, kradzieży karty bankomatowej, wypłat z bankomatów. Ponadto jeden z mężczyzn odpowie za kolizję, do której doprowadził w centrum Piły.

Historia zaczęła się 3 stycznia, kiedy to przed jednym z przejść dla pieszych na al. Piastów w Pile doszło do kolizji dwóch pojazdów. Tuż przed godziną 17, gdy kierujący busem zatrzymał się, aby ustąpić pierwszeństwa pieszym, na tył jego pojazdu najechał kierujący samochodem osobowym marki Audi. W momencie, gdy pokrzywdzony wyszedł z pojazdu zobaczył, jak kierowca i pasażerowie uciekają z miejsca kolizji.

Na miejscu pojawiło się kilka policyjnych patroli. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego, Patrolowo-Interwencyjnego, a także Wydziału Kryminalnego zajęli się ustaleniem okoliczności zdarzenia, a przede wszystkim osób biorących w nim udział.

W ciągu kilkudziesięciu minut policjanci Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego dotarli do właściciela pojazdu, u którego ujawnili kilkanaście porcji marihuany oraz amfetaminy. 30-letni mieszkaniec gminy Ujście został zatrzymany. Ustalone okoliczności ostatecznie jednak zaprzeczyły, aby mężczyzna mógł kierować pojazdem i doprowadzić do kolizji w centrum Piły ponieważ samochód miał zostać skradziony poprzedniego dnia wieczorem.

Śledczy w dalszym ciągu analizowali wszystkie zebrane informacje. Podczas prowadzonych działań mundurowi ustalili dane personalne osoby, która mogła wejść w posiadanie samochodu i kierować nim w momencie kolizji. Okazał się nim 29-letni mężczyzna. Do sprawy włączyli się również funkcjonariusze Posterunku Policji w Ujściu, którzy podejrzewali tego samego mężczyznę o kradzież karty bankomatowej i dokonanie wypłat gotówki na kwotę ponad 5 tysięcy złotych.

Ustalenia funkcjonariuszy się potwierdziły i 29-letni mieszkaniec gminy Ujście został zatrzymany. Mężczyzna usłyszał łącznie 13 zarzutów, z czego 12 dotyczyło kradzieży karty bankomatowej oraz 11 wypłat pieniędzy z bankomatu na kwotę 5200 złotych. Kolejny z nich związany był z zaborem pojazdu mechanicznego w celu krótkotrwałego użycia, którego dokonał przy użyciu przemocy. Tym właśnie pojazdem mężczyzna później doprowadził do kolizji w centrum Piły. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie może grozić kara nawet 10 lat pozbawienia wolności. Wobec 29-latka będzie także prowadzone postępowanie w sprawie o wykroczenie – spowodowanie kolizji. Prokurator Rejonowy w Chodzieży po rozpatrzeniu sprawy zadecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego.

Właściciel pojazdu, u którego policjanci ujawnili zabronione prawem środki usłyszał zarzut posiadania narkotyków, które jest zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykułWypadek dwóch samochodów ciężarowych. Jedna wpadła do rowu (zdjęcia)
Następny artykułPolicjanci z Białośliwia będą mieli nową siedzibę posterunku policji (ZDJĘCIA)