Reklama Toyota

W dwa dni policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców

W miniony weekend mundurowi komisariatu w Wyrzysku oraz Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Pile zatrzymali trzech pijanych kierowców, a jeden z nich doprowadził do kolizji.

Trzech nietrzeźwych kierowców to bilans minionego weekendu policjantów z Wyrzyska oraz Piły, a dodatkowo jeden z nich doprowadził do kolizji. 24-letni mieszkaniec gminy Wyrzysk prowadził samochód pomimo niedawno wydanego zakazu sądowego. Natomiast 44-letni pilanin mając 2,5 promila alkoholu we krwi kierował pojazdem nie mając do tego uprawnień.

Najbardziej nieodpowiedzialnym okazał się 43-letni mieszkaniec gminy Łobżenica, który poruszając się po Wyrzysku doprowadził do kolizji. Mężczyzna zjeżdżając z jezdni stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w znak drogowy. Jakby tego było mało porzucił swój samochód i odszedł z miejsca zdarzenia. Policjanci bardzo szybko znaleźli kierowcę, a badanie alkomatem wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Za powyższe przestępstwa Kodeks Karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 2 lat.

 

Poprzedni artykułGang wynajmował pokoje w hotelu w pakiecie z dziewczynami. Wyłudzili pieniądze z tarczy antycovidowej na agencję towarzyską (FILM, ZDJĘCIA)
Następny artykułSzokujące dane. Ponad 34 tys., nowych zakażeń koronawirusem. W Wielkopolsce 3,3 tys.