Reklama Toyota

Czarny weekend w powiecie pilskim. To kolejny śmiertelny wypadek (ZDJĘCIA)

06 sierpnia 2022 roku, o godzinie 17:40 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Pile wpłynęło zgłoszenie, według którego samochód osobowy miał uderzyć w drzewo.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażaków, potwierdzono treść zgłoszenia, ponadto rozpoznanie wykazało, że wewnątrz samochodu znajduje się  nieprzytomny mężczyzna. Strażacy natychmiast wydobyli poszkodowanego z wraku i przystąpili do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. Działania te po chwili przejął przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego. Niestety, 41-letni mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

W działaniach trwających ponad 4 godziny, udział brali strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP nr 1 w Pile, wraz z Oficerem Operacyjnym Powiatu, a także OSP Szydłowo, OSP Róża Wielka, Policja, Prokurator.

To już kolejny, tragiczny wypadek na terenie powiatu pilskiego w ten weekend, ze skutkiem śmiertelnym, dlatego służby ratownicze przypominają o zachowanie rozwagi na drodze i odpowiednie dostosowanie prędkości do panujących warunków atmosferycznych.

Opracowanie: asp. Mateusz Kentzer, KP PSP Piła

Zdjęcia : kpt. Krzysztof Zawistowski, KP PSP Piła oraz OSP Szydłowo. 

Poprzedni artykułPożar lasu pod Piłą. Spłonęło 1,5ha lasu, a straty szacuje się na ponad 200 tysięcy złotych (ZDJĘCIA)
Następny artykułPoszukiwany listem gończym….. dlatego, że ukradł hulajnogę