Reklama samochody.pl

Za głupotę trzeba płacić. Pędzili ponad 100 km/h. Stracili prawko

Miniony weekend należał zdecydowanie do najcieplejszych w tym roku. Z pewnością zapamiętają go na długo dwaj kierujący, którzy zostali zatrzymani przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Kościanie. Pierwszy pędził z prędkością 101km/h, drugi 111km/h, oboje w terenie zabudowanym.

Do pierwszego zatrzymania doszło w sobotę, 22 kwietnia br. w miejscowości Jerka na ul. Śremskiej, gdzie funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego dokonywali kontroli prędkości przejeżdżających pojazdów. Ok. godz. 18:30 zauważyli Volvo, którego kierowca jechał w ich kierunku z nadmierną prędkością. Wykonany pomiar prędkości wykazał, że pojazd porusza się z prędkością 101km/h w terenie zabudowanym. Obowiązująca w tym miejscu dopuszczalna prędkość wynosiła 50km/h. Zgodnie z taryfikatorem kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 zł i 13 punktami karnymi. Policjanci zatrzymali też jego prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Kolejny poruszający się z nadmierną prędkością kierowca, został zatrzymany przez funkcjonariuszy dzień później w Racocie na ul. Kościuszki około godziny 15:10. W tym przypadku miernik prędkości wykazał, że kierowca pojazdu VW poruszał się z prędkością 111 km/h. I tym razem pomiar prędkości był w obszarze zabudowanym, gdzie dozwolona prędkość wynosi 50km/h. Kierującym okazał się 31-letni mężczyzna z Kościana. Wobec tego kierującego sporządzony został wniosek o ukaranie do sądu oraz zatrzymane zostało również prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Choć weekendowa ładna pogoda sprzyjała wyjazdom, wielu kierowców pomyliła drogi publiczne z torem wyścigowym, igrając życiem i zdrowiem swoim oraz innych uczestników drogowych. Nadmierna prędkość jest jednym z głównych przyczyn zdarzeń drogowych, w których dochodzi do najpoważniejszych obrażeń lub śmierci uczestników. Nie ma przyzwolenia dla takich zachowań. Kierowcy, którzy decydują się przekraczać prędkość, muszą być świadomi, że będą ponosić tego konsekwencje.

Poprzedni artykułĆwiczenia Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego PSP (zdjęcia)
Następny artykuł30-latka zatrzymana za posiadanie narkotyków