Reklama Toyota

Ogromny pożar złomowiska w Przysiece Polskiej. To trzeci pożar w tym roku (ZDJĘCJA,WIDEO)

Ogromny pożar złomowiska w Przysiece Polskiej koło Kościana. Z żywiołem walczy kilkanaście zastępów straży pożarnej z trzech powiatów. 

Pożar na złomowisku w Przysiece Polskiej zauważono po godzinie 9.00. – Pożarem objęte są na tę chwilę dwie hałdy odpadów. To odpady typu pianki, plastiki i różnego typu tworzywa. Powierzchnia hałdy to około 300 metrów kwadratowych, wysokie na 7-8 metrów. Na miejscu pracuje 15 zastępów zawodowej i ochotniczej straży pożarnej z terenu powiatu kościańskiego. Są też jednostki z Komendy Miejskiej PSP w Lesznie. Cały czas akcja trwa. Strażacy opanowują ten pożar, a w dalszej fazie będziemy musieli te hałdy przerzucić, rozgarnąć i zlać wodą. Tak, jak poprzednie 3, 4 akcje o tych rozmiarach, ta akcja też będzie bardzo długo – relacjonuje Dawid Kryś, oficer prasowy KP PSP w Kościanie.

Warto dodać, że jest to już trzeci pożar złomowiska w tym roku, a piąty ogólnie. Gęsty czarny dym było widać nawet z odległości 40 kilometrów. Jak informowali Nas czytelnicy gęste chmury dymu było widać nawet z Wolsztyna czy Głogowa.

Poprzedni artykułHełm, krzyż i znicze na „trasie śmierci, w miejscu tragicznej śmierci strażaka (ZDJĘCIA CZYTELNIKA)
Następny artykułPolicja poszukuje sprawcy, który uszkodził cztery samochody na parkingu