Reklama samochody.pl

Wypadł z auta. Zginął na miejscu

19 kwietnia 2020 roku dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu, otrzymał informację o wypadku drogowym w miejscowości Stara Krobia.

Do zdarzenia zadysponowano 2 zastępy JRG oraz zastęp OSP. Po dojeździe na miejsce zastano samochód osobowy w rowie, natomiast nieprzytomny kierowca znajdował się poza pojazdem.

Strażacy przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Następnie po przybyciu Zespołu Ratownictwa Medycznego osoba została przekazana ratownikom medycznym i nadal prowadzono czynności mające na celu przywrócenie oddechu i krążenia osobie poszkodowanej. Po kolejnych kilku minutach na miejscu pojawiło Lotnicze Pogotowie Ratunkowe z lekarzem na pokładzie. Niestety po kilkudziesięciu minutach reanimacji, lekarz stwierdził zgon kierowcy pojazdu.

Kierujący autem około 50-letni mężczyzna, z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na prawą stronę, uderzył w przydrożny przepust, auto przez ten przepust przeleciało i znalazło się w drugiej części rowu, mężczyzna wypadł z pojazdu i znalazł się obok na polu. W wyniku poniesionych obrażeń zmarł – relacjonuje podkomisarz w rozmowie z Radio Elka.

W działaniach trwających ok. 2 godziny udział brały: 2 zastępy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Gostyń, zastęp OSP Krobia, oficer operacyjny powiatu, Zespół Ratownictwa Medycznego, Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, 2 patrole Policji oraz prokurator.

Zdjęcia dzięki uprzejmości portalu gostyn24.pl

Poprzedni artykułPOZNAŃ Fałszywy generał armii Ukraińskiej w domu miał arsenał (FILM)
Następny artykułPotrącenie kobiety. Ranna została przetransportowana do szpitala