Reklama samochody.pl

Wypadek. Zderzenie czterech aut. Poszkodowani zabrani do szpitala [ZDJĘCIA]

27 kwietnia 2020 roku Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wągrowcu otrzymało zgłoszenie o wypadku trzech aut osobowych i ciężarówki na Drodze Wojewódzkiej na 190 w miejscowości Kobylec.

Po przyjeździe pierwszego zastępu PSP potwierdziły się informacje zawarte w zgłoszeniu. Na miejscu był obecny już Zespół Ratownictwa Medycznego, który przypadkowo najechał na to zdarzenie.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego w pojazdach oraz wspólnych działaniach medycznych z ratownikami Państwowego Ratownictwa Medycznego do czasu przyjazdu kolejnego ZRM. Strażacy ograniczyli również wyciek paliwa z uszkodzonego zbiornika samochodu ciężarowego poprzez podstawienie specjalnej wanny.

W kolejnym etapie działań właściciel firmy transportowej przywiózł własne pojemniki, w których przejął zebrany olej. W czasie działań rozlane paliwo zebrano także przy pomocy sorbentu. Zespół Ratownictwa Medycznego podjął decyzję o zabraniu dwóch osób poszkodowanych do szpitala. W trakcie prowadzonych działań ruch na DW 190 był zablokowany.

Opracowanie: mł. ogn. Piotr Kaczmarek, oficer prasowy KP PSP w Wągrowcu

Zdjęcia: mł. kpt. Dariusz Wiśniewski, JRG PSP w Wągrowcu

Poprzedni artykułCały czas płoną lasy. Sytuacja jest dramatyczna [ZDJĘCIA]
Następny artykułWypadek osobówki z ciężarówką. Nikt nie został ranny