Reklama Toyota

Tragiczny wypadek. Pięć osób rannych. Jedna osoba nie żyje. W akcji LPR (zdjęcia)

Tragiczny finał wypadku z udziałem dwóch samochodów w powiecie wągrowieckim.

Wszystko wydarzyło się we wtorek 7 marca około godziny 12:15 wągrowieckie służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, o  o wypadku dwóch pojazdów osobowych w miejscowości Gołańcz na drodze wojewódzkiej 193 w kierunku Margonina.

Po dojeździe zastępów straży pożarnej okazało się, że doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych, w których podróżowało łącznie pięć osób. W trakcie rozpoznania ustalono, że część z podróżujących została zakleszczona w pojazdach.

Na miejscu zdarzenia czynności medyczne rozpoczął pierwszy Zespół Ratownictwa Medycznego, który koordynował działania medyczne na miejscu zdarzenia, z uwagi na duże zapotrzebowanie podmiotów ratownictwa medycznego, podejmując jednocześnie decyzję o zadysponowaniu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego –informuje portal wlkp112.pl Piotr Kaczmarek z wągrowieckiej straży pożarnej 

W miarę rozwoju działań ratowniczych na miejsce zdarzenia przybywały kolejne Zespoły Ratownictwa Medycznego by wspólnie ze strażakami udzielać pomocy medycznej poszkodowanym. W celu ewakuacji poszkodowanych zakleszczonych w pojazdach konieczne było użycie przez strażaków narzędzi hydraulicznych – dodaje Kaczmarek 

26-letni kierujący samochodem osobowym marki Opel Corsa do szpitala został przetestowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety w szpitalu na skutek odniesionych obrażeń zmarła pasażerka samochodu osobowego marki Kia.

galeria zdjęć 

📷KPP Wągrowiec

📷PSP Wągrowiec

Poprzedni artykułWszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet
Następny artykułPolicjanci w Pile zadbali o bezpieczeństwo kobiet (zdjęcia)