Reklama samochody.pl

Wypadek z udziałem karetki pogotowia w Krotoszynie. Kierowca karetki ukarany mandatem (ZDJĘCIA,WIDEO)

W Krotoszynie na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza i Piastowskiej doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego oraz karetki pogotowia, która jechała na sygnale. Kierowca karetki pogotowia został ukarany przez policjantów mandatem karnym. 

Krotoszyńskie służby o zdarzeniu zostały powiadomione o godzinie 16:05, w czwartek 18 lutego. Na miejsce zadysponowano po jednym zastępie strażaków zawodowych z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Krotoszyna oraz ochotników z Krotoszyna a także zespół ratownictwa medycznego i policję. Samochodem osobowym przemieszczała się jedna osoba, natomiast karetką pogotowia przemieszczał się tylko personel medyczny. Kierowca samochodu osobowego był pod opieką personelu medycznego. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i usunięcie skutków zdarzenia  drogowego.

Jak wynika z ustaleń mundurowych, którzy pracowali na miejscu zdarzenia, kierujący pojazdem marki Volkswagen, poruszając się z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi, nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu pojazdowi marki Mazda, w wyniku czego doszło do zderzenia tych pojazdów. 51-letni mężczyzna kierujący karetką pogotowia mieszkaniec powiatu milickiego za spowodowanie kolizji został ukarany przez policjantów mandatem karnym w wysokości 220 złotych.

 

Foto i wideo: PKR24.PL

Poprzedni artykułKoszmarny wypadek. Zderzenie osobówki i busa drużyny koszykarek. Samochody spłonęły. W ogniu zginęła jedna osoba
Następny artykułStraszny wypadek.85-latek roztrzaskał się kią o drzewo. Zmarł w szpitalu (ZDJĘCIA)