Pożar na terenie zakładu produkcyjnego w Krotoszynie

W poniedziałek 08 kwietnia 2024 roku na terenie jednego z zakładów produkcyjnych w Krotoszynie doszło do pożaru instalacji technologicznej zlokalizowanej w obiekcie. Przed przybyciem Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej pracownicy firmy podejmowali próbę gaszenia pożaru, która niestety okazała się nieskuteczna. Na szczęście spaleniu uległo tylko urządzenie wyciągowe i ogień nie rozprzestrzenił się na pozostałą część zakładu.

| POLECANE – Potężny pożar w Czaczu. Płonęły halę, które doszczętnie spłonęły (ZDJĘCIA,WIDEO)

Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie wpłynęło o godzinie 11:20. Do zdarzenia Dyżurny Operacyjny Powiatu skierował trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Krotoszynie oraz samochód gaśniczy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Po dotarciu na miejsce zastępów pożarniczych Kierujący Działaniem Ratowniczym przeprowadził rozpoznanie, w wyniku którego ustalił, że pali się wentylator wyciągowy wraz z rurociągiem technologicznym. Pracownicy zakładu zgodnie z obowiązującymi procedurami opuścili obiekt i udali się do miejsca zbiórki. W zdarzeniu nikt nie został poszkodowany.

Strażacy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przystąpili do akcji gaśniczej z wykorzystaniem sprężonej piany. Realizując działania w sprzęcie ochrony układu oddechowego podali jeden prąd gaśniczy w natarciu na palące się urządzenie technologiczne, skutecznie tłumiąc pożar. W dalszej części działań dokonano częściowej rozbiórki instalacji celem lokalizacji i dogaszenia ukrytych zarzewi ognia zlokalizowanych za pomocą kamery termowizyjnej.  Po całkowitym ugaszeniu pożaru obiekt został oddymiony i przewietrzony. W momencie potwierdzenia likwidacji zagrożenia za pomocą dostępnych urządzeń pomiarowych działania trwające łącznie 1 godzinę i 59 minut zakończono i zastępy powróciły do miejsca stacjonowania.

Poprzedni artykułMłody Lubuszanin zginął w wypadku na motocyklu. Uderzył w drzewo
Następny artykułPiotrek z Płot walczy ze śmiertelną białaczką. Żeby przeżył potrzeba 1,5 mln zł