Stracił panowanie nad pojazdem. Wypadł z drogi

foto. PKP24.pl

Wczoraj, w niedzielę 20 września, w miejscowości Biały Dwór w gminie Koźmin Wielkopolski doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego marki Ford.

Zgłoszenie o zdarzeniu do służb wpłynęło o godzinie 15:40. Na miejsce natychmiast zadysponowano dwa zastępy strażaków zawodowych z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie, jeden zastęp ochotników z Koźmina Wielkopolskiego, policję oraz zespół ratownictwa medycznego. Po dojeździe na miejsce pierwszych zastępów straży pożarnej i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że samochodem osobowym marki ford podróżowała jedna osoba, która nie zgłaszała żadnych dolegliwości bólowych oraz nie wymagała pomocy medycznej. Samochód w chwili przybycia na miejsce znajdował się na drodze w pozycji na kołach. Strażacy zabezpieczyli miejsce prowadzonych działań w pojeździe odłączyli akumulator oraz zabezpieczyli wyciek płynów technicznych który następnie zneutralizowali.

Po zakończonych czynnościach działania zakończono zastępy wróciły do bazy w trakcie dojazdu Zastępów PSP jeden zastęp został zawrócony z trasy (SLRt) ze względu na wystarczającą ilość sił i środków na miejscu zdarzenia.

Jak wstępnie ustalono, kierujący stracił panowanie nad pojazdem i wyleciał z łuku drogi.