Reklama samochody.pl

Wypadek. Volkswagen uderzył w drzewo. Ranna jedna osoba zabrana przez LPR [ZDJĘCIA]

KP PSP Kępno

W niedzielę 17.05.2020 r. około godziny 01:36 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie otrzymał zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego na drodze pomiędzy miejscowościami Piotrówka i Trzcinica. Do zdarzenia zadysponowano zastępy z OSP Trzcinica oraz JRG Kępno.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że samochód osobowy wypadł z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Pojazdem podróżował jedynie kierowca, który był przytomny.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej za pomocą narzędzi hydraulicznych oraz udzieleniu jej kwalifikowanej pierwszej pomocy. Po przebadaniu poszkodowanego przez lekarza Zespołu Ratownictwa Medycznego został on wydobyty z pojazdu na noszach typu deska.

Przybyły na miejsce zdarzenia śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportował poszkodowanego do szpitala we Wrocławiu. Dalsze działania strażaków polegały na odłączeniu zasilania i zakręceniu zbiornika LPG w pojeździe oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych.

Przyczyny zdarzenia ustala KPP w Kępnie.

Opracowanie: kpt. Paweł Michalski., KP PSP Kępno

Poprzedni artykułNocny pożar auta. Matiz spłonął doszczętnie
Następny artykułPożar balotów. Strażacy na miejscu