Reklama Toyota

Straszne. Pijany kierowca bmw przejechał człowieka i uciekł

Do tego tragicznego zdarzenia doszło 5 kwietnia br., tuż przed godziną 05:00 w miejscowości Ostrówek (pow. Koniński). Na prostym odcinku drogi pijany kierowca BMW przejechał mężczyznę, który leżał blisko pobocza.

Kierujący nie zatrzymał się, ani nawet nie zwolnił tylko uciekł z miejsca zdarzenia, po drodze gubiąc tablicę rejestracyjną, co pozwoliło bardzo szybko mundurowym ustalić kto siedział za kierownicą samochodu. Policja ustaliła, że kierowcą był 22-letni mieszkaniec powiatu konińskiego. Przed godziną 9:00 funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Koninie. Jak się również okazało mimo upływu czasu w organizmie sprawcy znajdowało się blisko 0,5 promila alkoholu.

Sprawca natychmiast został przewieziony do policyjnego aresztu, gdzie tego samego dnia usłyszał prokuratorskie zarzuty spowodowania śmiertelnego wypadku, nieudzielenia pomocy oraz jazdy pod wpływem alkoholu.

Za popełnione czyny 22-latkowi grozi 12 lat pozbawienia wolności, a dodatkowo wobec mężczyzny sąd zastosował tymczasowy areszt.

Foto: KPP Konin.