Reklama Toyota

Wypadek. Motocyklista potrącił kobietę. Ranna trafiła do szpitala

Dzisiaj 3 kwietnia około godziny 10:40 do Wolsztyńskich Służb Ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Kaszczor (Gmina Przemęt, Powiat Wolsztyński).

Według zgłoszenia wynikało, że dwie osoby zostały poszkodowane, nieprzytomne. Na miejsce zdarzenia natychmiast wysłano jeden zastęp strażaków ochotników z OSP Kaszczor, dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Wolsztyna, Policję, Zespół Ratownictwa Medycznego „Wolsztyn” oraz Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Poznania.

Po przybyciu pierwszych służb potwierdzono zgłoszenie. Kierowca w chwili przybycia służb był przytomny. Natomiast potrącona kobieta była nieprzytomna. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wyznaczenia osób odpowiedzialnych za udzielenie pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Ratownicy zabezpieczeni w środki ochrony indywidualnej (ubrania typu 5, okulary ochronne, maseczki chirurgiczne oraz rękawiczki lateksowe) nawiązano kontakt z poszkodowanymi.

W trakcie prowadzonych czynności na miejscu kobieta odzyskała przytomność, jednak nadal kontakt był z poszkodowaną utrudniony.

Policjanci ustalili, że kierujący motocyklem 30-letni mężczyzna mieszkaniec Łupic, potrącił 70-letnią kobietę mieszkankę Kaszczoru. Na skutek zdarzenia potrącona kobieta z obrażeniami głowy i ogólnymi potłuczeniami została przetransportowana do Wolsztyńskiego szpitala. Na miejscu zdarzenia przy udziela technika kryminalistyki przeprowadzono oględziny. Policjanci z Wolsztyna badają wszelkie okoliczności przyczyny jak doszło do zdarzenia. W chwili zdarzenia kierowca był trzeźwy.

Działania prowadzone były zgodnie z wytycznymi dotyczącymi stosowania środków ochrony w związku z zagrożeniem COVID-19.

 

Poprzedni artykułSadysta bił psa. Podczas zatrzymania uderzył i ugryzł policjantów. Rzucił też psem
Następny artykułNa koronawirus zmarło kolejnych 6 osób. Jedna to pacjent szpitala w Poznaniu