Reklama Toyota

Dwa psy pozostawione w lesie w Nowej Wsi (ZDJĘCIA)

W dniu dzisiejszym w niedzielę 29 listopada jeden z naszych czytelników poinformował Nasz portal o tym, że od paru dni w Nowej Wsi w Gminie Przemęt znajdują się dwa psy pozostawione w lesie. 

Zgłoszenie dyżurny Wolsztyńskiej Policji otrzymał o godzinie 15:52 w niedzielę 29 listopada. Według osoby zgłaszającej w Nowej Wsi w Gminie Przemęt miały znajdować się dwa „porzucone psy”. Kilka minut później na wskazane miejsce przez 30-letniego mieszkańca Kębłowa (osoba zgłaszająca) przybył patrol Wolsztyńskiej policji, który wyjaśniać będzie okoliczności całego zdarzenia.

Na pierwszy rzut oka psy wyglądały na to, że są zadbane, ale jeden z nich był przywiązany do czegoś co mogło przypominać psią budę, drugi był całkowicie przywiązany do drzewa – wyjaśnia nam jeden z naszych czytelników. 

Bardzo często chodzimy tutaj na spacery. Cała sprawa bardzo nas zaciekawiła dlatego postanowiliśmy zgłosić się do Państwa portalu jak można rozwiązać z tą sprawą – piszą czytelnicy 

Jakie konsekwencje mogą czekać osobę, która porzuciła zwierzęta?

W świetle przepisów prawa czyn jest traktowany jako przestępstwo, za którego popełnienie grozi kara do 3 lat więzienia. Jeśli właściciel zwierzęcia porzucił je ze szczególnym okrucieństwem, może trafić do więzienia nawet na 5 lat – wyjaśnia zaprzyjaźniony portal Wolsztyn Nasze Miasto