Reklama samochody.pl

Wyciek wodorotlenku potasu na terenie firmy logistycznej w Sękowie. Strażacy szybko zlikwidowali zagrożenie (ZDJĘCIA)

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek 29 kwietnia br., w miejscowości Sękowo. Według zgłoszenia wynikało, że doszło do rozszczelnienia pojemnika w, którym znajduje się silnie żrąca substancja. 

Z uwagi na niebezpieczną substancję dyspozytor SKKP w Nowym Tomyślu zarządził natychmiastową ewakuację pracowników magazynu. Na miejsce zdarzenia zadysponowano GCBA-Rt, SRt, SLRChem oraz SLRR z JRG Nowy Tomyśl. Po przybyciu we wskazane miejsce zastępów na miejscu zastano pracownika firmy, który poinformował o ewakuacji siedmiu pracowników oraz wskazał miejsce wycieku żrącej substancji. Strażacy ustalili, że na owiniętej folią palecie znajdują się pojemniki o pojemności 5-10l w, których znajduje się środek myjący na bazie wodorotlenku potasu w stężeniu 5-10%.

Natychmiastowe działania strażaków polegały na zabezpieczeniu terenu działań, przeprowadzeniu identyfikacji substancji na podstawie dokumentacji. Następnie odpowiednio zabezpieczeni ratownicy udali się we wskazane przez pracownika miejsce wycieku i ograniczyli wyciek środka żrącego. W dalszym etapie działań na osobną paletę przeniesiono nieuszkodzone pojemniki, a uszkodzone opakowanie zamknięto szczelnie i bezpiecznie w pojemniku.  Jednocześnie cały czas był kontrolowany czas przebywania ratowników w strefie niebezpiecznej.

 

Foto: kpt. Damian Żukrowski.

 

 

Poprzedni artykułPijani rodzice znęcali się nad małymi dziećmi. Były bite i poniżane (FILM)
Następny artykułDrzewo przewróciło słup energetyczny i uderzyło w dom. Nikt nie został ranny (ZDJĘCIA)