Reklama Toyota

Pijani rodzice znęcali się nad małymi dziećmi. Były bite i poniżane (FILM)

W sobotę, 24 kwietnia, w Starym Mieście w Gnieźnie. Policjanci z prewencji pojechali na interwencję domową. W mieszkaniu zastali pijaną matkę, jej partnera, 15-miesięczne dziecko i 7-letnie. Jak ustalili policjanci starsze dziecko miało obrażenia ciała, dokładnie otarcia naskórka na twarzy.

Rodzice dzieci byli kompletnie pijani. 32-letnia matka dzieci wydmuchała 2,5 promila, z kolei u 49-latka stwierdzono 1,6 promila alkoholu.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze wydziału kryminalnego i zespołu prewencji kryminalnej, nieletnich i patologii. Policjanci ustalili, że dzieci od blisko roku były ofiarami przemocy domowej. Były zaniedbywane i bite.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie, zarówno kobiecie jak i mężczyźnie, zarzutu znęcania się nad osobą nieporadną ze względu na wiek.

Sąd w czwartek, 29 kwietnia, przychylił się do wniosku prokuratury o tymczasowy areszt dla obojga na okres trzech miesięcy.

Decyzją sądu rodzinnego młodsze dziecko przebywa na obserwacji w szpitalu. Starsze dziecko jest pod opieką członka rodziny.

Za znęcanie się fizyczne lub psychiczne nad dzieckiem grozi kara do 8 lat więzienia.