Reklama samochody.pl

Drzewo przewróciło słup energetyczny i uderzyło w dom. Nikt nie został ranny (ZDJĘCIA)

Do zdarzenia doszło 29 kwietnia br,. w miejscowości Margońska Wieś. Według zgłoszenia jakie wpłynęło do SKKP PSP w Chodzieży drzewo przewróciło się na linię energetyczną przewracając słup przy czym również uszkadzając dom jednorodzinny.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano druhów z OSP Margonin, strażaków z JRG  w Chodzieży oraz pogotowie energetyczne. Po przybyciu pierwszych zastępów stwierdzono, że na drodze leży drzewo, a korona znajdowała się częściowo na płocie oraz dachu budynku. Dodatkowo przewrócony był również słup energetyczny z, którego iskrzyły przewody elektryczne.

Do działań strażaków należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz niedopuszczenie osób postronnych na teren działań. Przybyłe na miejsce pogotowie energetyczne odłączyło prąd w linii wysokiego napięcia, co pozwoliło strażakom przy pomocy pił mechanicznych do drewna usunąć zagrażające kawałki drzewa. Kilka metrów kwadratowych dachu uległo uszkodzeniu, a ubytki w dachu zabezpieczono plandeką dachową.

W momencie zdarzenia nikogo nie było w domu, a mieszkające w nim dwie osoby mogły schronić się u rodziny. O zdarzeniu został poinformowany Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.

W działaniach wzięły udział 2 zastępy straży w tym siedmiu strażaków oraz pogotowie energetyczne.

Foto: OSP Margonin.