Reklama samochody.pl

Pościg za złodziejem paliwa. 24-latek kierował pod wpływem środków odurzających, posiadał marihuanę

Kierowca VW nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i zaczął uciekać. Policjanci Wydziału Prewencji natychmiast ruszyli w pościg. Po zatrzymaniu 24-latka okazało się, że kierował on pod wpływem środków odurzających, posiadał marihuanę oraz jest podejrzany o liczne kradzieże paliwa.

22 marca po godzinie 23 w okolicach miejscowości Lwówek policjanci zespołu patrolowo- interwencyjnego usiłowali zatrzymać kierowcę VW golfa, który był podejrzany o liczne kradzieże paliwa. Kierowca zlekceważył sygnały świetlne i dźwiękowe, przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg.

Podczas ucieczki kierujący VW zajeżdżał drogę, by policjanci nie mogli go wyprzedzić. Po kilkukilometrowej ucieczce mężczyzna wiedział, że nie ucieknie swoim pojazdem. Kierujący porzucił swoje auto i zaczął uciekać pieszo.

Po policyjnym pościgu 24-latek został zatrzymany. Jak się okazało, kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania. Funkcjonariusze przeprowadzili badanie testerem narkotykowym. Okazało się, że wsiadł za kierownicę, będąc pod działaniem amfetaminy oraz marihuany. Ponadto podczas przeszukania, policjanci w jego miejscu zamieszkania znaleźli 50 porcji dilerskich marihuany.

 

Kierujący odpowie teraz za kradzieże, niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie pojazdem pod działaniem narkotyków, posiadanie narkotyków oraz brak uprawnień do kierowania.

Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Poprzedni artykułTa fura dogoni każdego pirata drogowego. Konińscy policjanci mają nowy radiowóz
Następny artykułMakabryczny wypadek. Mazda z potężną siłą uderzyła w drzewo. Zginął 24-latek, pięć osób zostało rannych