Reklama samochody.pl

Wójt Wrześni zatrzymany przez CBA. Przeszukano mu dom

Funkcjonariusze Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Poznaniu zatrzymali burmistrza Wrześni. Samorządowiec chciał łapówki od przedsiębiorcy w związku z możliwością dalszej budowy biogazowni.

Prowadzone postępowanie przygotowawcze dotyczy powoływania się przez ustalone osoby w okresie od grudnia 2017 roku do września 2019 roku na terenie całego kraju na wpływy w instytucjach państwowych i samorządowych. Miały one również utwierdzać inne osoby w przekonaniu o istnieniu takich wpływów w instytucjach publicznych. W zamian osoby te chciały łapówek.

Ze zgromadzonego materiału dowodowego wynika, że burmistrz Wrześni za pośrednictwem innych osób złożył propozycję przedsiębiorcy. Z zamian za łapówkę chciał mu dać możliwość dalszej budowy biogazowni. Byłoby to możliwe po cofnięciu wypowiedzenia umowy dzierżawy nieruchomości, na której inwestycja miała być zrealizowana.

Przedsiębiorca nie zgodził się na wręczenie „łapówki” w wysokości 200 tys. zł  i stąd ostatecznie inwestycja miała nie dojść do skutku.
W dniu, 6 listopada, na podstawie postanowienia prokuratora funkcjonariusze CBA w Poznaniu zatrzymali wójta wrześni. W jego domu zostało przeprowadzone przeszukanie. Wójt został doprowadzony prokuratury, gdzie usłyszał zarzut.

Prokurator zastosował wobec wójta zawieszenie w czynnościach służbowych, dozór policji, 20 tys. zł poręczenia majątkowego, zakaz opuszczenia kraju oraz zakaz kontaktu z innymi podejrzanymi w sprawie.

Podczas przeszukania w domu wójta, funkcjonariusze CBA zajeli mienia w wysokości ponad 5 tys. dolarów.

To trzecia realizacja procesowa w prowadzonym wielowątkowym postępowaniu przygotowawczym. W śledztwie zarzuty otrzymało już łącznie 5 osób.

Poprzedni artykułKobieta mówiła, że jest „policjantką tajną rządu”. Koniecznie trzeba oglądnąć film
Następny artykułWyszedł z więzienia na przepustkę. Sam wrócił po… 23 latach. Powód zaskakuje