Reklama samochody.pl

Za te manewry kierowca dostał mandat 2,7 tys. zł i 21 punktów

Mieszkaniec gminy Września w środę, 6 lipca, po godzinie 16:00 kierując granatowym volkswagenem passatem popełnił szereg wykroczeń, które mogły skończyć się wypadkiem. Jego kompletnie nieodpowiedzialne zachowanie zostało zauważone przez wrzesińskiego policjant z drogówki.

30-latek swoją szaloną jazdę zaczął od ul. Słowackiego we Wrześni, gdzie wyprzedzał inne pojazdy na przejściu dla pieszych. To wykroczenie zostało zarejestrowane przez miejski monitoring.

Mężczyzna lekceważąc w dalszym ciągu przepisy powodował swoim zachowaniem ogromne zagrożenie na drodze. Gdyby nie reakcja kierowcy jadącego z przeciwnego kierunku jazdy, 30-latek prawie doprowadziłby do czołowego zderzenia. Ta sytuacja miała miejsce tuż przed rondem na wylocie z miasta.

Kolejnym niebezpiecznym manewrem było wyprzedzanie w Gutowie Wielkim na linii podwójnej ciągłej jadących pojazdów.

Podsumowując popełnione wykroczenia mieszkaniec Gminy Września dostał mandat w wysokości 2,7 tys. zł oraz 21 punktów karnych. Policjanci przypominają, że droga to nie tor wyścigowy i zawsze trzeba brać pełną odpowiedzialność za swoje zachowanie.

Poprzedni artykułCo za matka! Zastawiła dziecko w nagrzanym aucie i poszła do galerii na zakupy. Maluch trafił do szpitala
Następny artykułKoszmarny wypadek. Głowa pieszego oderwała się i wpadła do samochodu