Reklama Toyota

Naćpany kierowca mercedesa podczas ucieczki chciał przejechać policjanta

Naćpany kierowca mercedesa podczas ucieczki chciał przejechać policjanta

25 stycznia br. funkcjonariusze pilskiej drogówki zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który chciał za wszelką cenę uciec policjantom. Wstępne badania wykazały, że sprawca prowadził swój pojazd pod wpływem narkotyków.

Policjanci pilskiej drogówki na al. Poznańskiej zauważyli mercedesa. Jego kierowca poruszał się z prędkością o ponad 30 km/h większą niż dopuszczalna na tej drodze. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. Kierowca jednak nie reagował na sygnały dawane przez policjanta. Mało tego w ostatniej chwili policjant zmuszony został zeskoczyć z jezdni, żeby uniknąć potrącenia. Po ominięciu patrolu kierujący mercedesem sprawca zaczął uciekać.

Policjanci natychmiast rozpoczęli pościg. Kierujący swoją ucieczką stwarzał zagrożenie dla innych kierowców. Policjanci zdecydowali się wyprzedzić uciekający pojazd i zmusić kierowcę do zmniejszenia prędkości, co po chwili pozwoliło go zatrzymać.

Uciekinierem okazał się 24-letni mieszkaniec powiatu grudziądzkiego, który nie miał uprawnień do prowadzenia. Okazało się, że był poszukiwany do odbycia kary więzienia. Wstępne badanie narkotestem potwierdziło, że kierował naćpany amfetaminą i marihuaną.

Policjanci znaleźli przy 24-latku woreczek ze śladową ilością narkotyków.

Mężczyzna usłyszał cztery zarzuty dotyczące czynnej napaści na funkcjonariusza, ucieczki policji, posiadania narkotyków i prowadzenia pod wpływem środków odurzających. Grozi mu teraz kara do 10 lat więzienia. Z uwagi na kryminalną przeszłość najbliższe pół roku 24-latek spędzi w więzieniu.