Reklama samochody.pl

Trzy osoby zmarły w szpitalu na Szwajcarskiej. Wszystkie były zakażone koronawirusem

W środę, 1 kwietnia w szpitalu im. Józefa Strusia w Poznaniu zmarły trzy osoby zakażone koronawirusem. Tragiczną informację przekazał Jacek Górny, p. o. rzecznika prasowego szpitala. Na razie o tych zgonach nie informuje Ministerstwo Zdrowia.

  • Trzech pacjentów w wieku od 70. do 90. roku życia zmarło dziś z powodu choroby COVID-19 wywołanej koronawirusem – mówi Jacek Górny, p. o. rzecznika prasowego w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim im. J. Strusia w Poznaniu. I dodaje: – Trafili oni do szpitala z ciężką niewydolnością oddechową. Poddani byli intensywnej terapii. U każdego z trójki tych pacjentów potwierdził się dodatni wynik zakażenia koronawirusem.

Jak tłumaczy Jacek Górny, pacjenci byli obciążeni innymi schorzeniami.

Informacji, które przekazuje Jacek Górny, nie potwierdziło z kolei Ministerstwo Zdrowia. W żadnym z opublikowanych w środę komunikatów nie ma słowa o zgonach na terenie Wielkopolski.

Próbowaliśmy skontaktować się w tej sprawie z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną. Jednak tam również nikt nie słyszał o trzech zgonach.

– Nie mam żadnych informacji na ten temat – mówi Andrzej Trybusz, dyrektor WSSE w Poznaniu.

Również Wielkopolski Urząd Wojewódzki w żadnym ze środowych komunikatów nie informował o tym fakcie. Próbowaliśmy skontaktować się z rzecznikiem wojewody, Tomasze Stube. Jednak jego telefon był wyłączony.

źródło: Naszemiasto.pl

Poprzedni artykułStrażacy zabezpieczyli lądowanie Śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego
Następny artykułJedni stali w grupie, drudzy za blisko siebie. Dostali mandaty