Reklama Toyota

Strażnicy miejscy założyli blokadę na koło policyjnego radiowozu. „W końcu sprawiedliwość!”

Interwencja straży miejskiej odbyła się w czwartek rano przy ulicy Wrzoska 1.

W miejscu, w którym nie można parkować, pozostawionych było 6 samochodów, w tym policyjny radiowóz. Na miejscu interweniowali strażnicy miejscy, którzy założyli na koła samochodów blokady. W tym na koło policyjnego radiowozu. Interwencja strażników zrobiła spore wrażenie na poznaniakach znajdujących się w pobliżu. Do portalu epoznan.pl dotarło kilka wiadomości w tej sprawie.

W końcu sprawiedliwość! – napisał jeden z Czytelników portalu epoznan.pl. Kolejni podsyłali nam zdjęcia radiowozu z blokadą. Zapytaliśmy o tę interwencję straż miejską. – Strażnicy Referatu Jeżyce interweniowali przy ul. Wrzoska – na koła 6 samochodów założyli urządzenia blokujące, w tym na radiowóz Policji – potwierdza Przemysław Piwecki z SM.

W przypadku radiowozu Policji była to niefortunna decyzja funkcjonariusza, gdyż pojazd ten mógł być w każdej chwili potrzebny do pracy policjantów w służbie patrolowej. Blokada została zdjęta i pozostawiono za wycieraczką wezwanie dla kierowcy do wstawiennictwa w Referacie Wykroczeń SMMP – dodaje.

Jak podkreśla Piwecki, niezależnie od tego, czy jest założona blokada, czy pozostawione wezwanie, odpowiedzialność kierującego samochodem za popełnione wykroczenie jest taka sama.

 

Źródło dzięki współpracy z portalem epoznan.pl

Poprzedni artykułStraciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w drzewo (ZDJĘCIA)
Następny artykułPożar budynku gospodarczo-magazynowego pod Piłą. Z ogniem walczyło dziewięć zastępów straży pożarnej