Reklama samochody.pl

Makabryczny wypadek. Ciężarówka zmiażdżyła osobówkę. Zginęły dwie osoby (ZDJĘCIA)

Do tragedii doszło w niedzielę, 28 marca, na drodze w miejscowości Buk w powiecie Poznańskim Zderzyły się samochód osobowy i ciężarowy. Zginęły dwie osoby.

Dnia 28 marca 2021r. O godzinie 16:56 do komendy miejskiej państwowej straży pożarnej w Poznaniu wpłynęło zgłoszenie o wypadku w miejscowości Buk. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępu zauważono dość mocno rozbity samochód osobowy marki opel corsa i samochód ciężarowy marki scania .

Do działań SP polegało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, neutralizacji płynów ropopochodnych, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy (KPP) kierowcy i pasażerce samochodu osobowego u których był brak funkcji życiowych (NZK) i reanimowaniu do czasu przyjazdu zespołów ratownictwa medycznego, wydostaniu zakleszczonych osób poszkodowanych z samochodu osobowego (kierowcy i pasażerki) za pomocą sprzętu hydraulicznego ( Holmatro), Oświetleniu terenu działań prokuratora i wydziału kryminalnego policji, wyciągnięciu samochodu osobowego z rowu, posprzątaniu i sorpcji rozlanych płynów ropopochodnych na DW307.

W zdarzeniu po długo trwającej reanimacji kierowcy i pasażerki samochodu osobowego z ciężkimi obrażeniami ciała ponieśli oni śmierć na miejscu. Mężczyzna i kobieta w wieku około 60 lat.

W czasie działań ratowniczych DW307 Buk-Opalenica była zablokowana przez 7h.

Poprzedni artykułTragedia. Mężczyzna zmarł na ulicy w Śmiglu, bo nie było wolnej karetki
Następny artykułZdjęcie zamordowanej Elżbiety pojawiło się pod byłą fabryką mebli. Morderca cały czas jest na wolności, od 26 lat