Reklama Toyota

Trzech naćpanych, jeden kompletnie pijany. Wszyscy staną przed sądem

W miniony weekend na drogach powiatu gostyńskiego nie brakowało nieodpowiedzialnych kierujących. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej trzech mężczyzn 24, 27 i 38-latka. Okazało się, że znajdowali się pod działaniem narkotyków. Nie zabrakło też nietrzeźwego kierującego pojazdem. Blisko 3 promile miał 19-letni kierujący Volkswagenem. Każdy z tych kierujących za swój czyn odpowie przed sądem.

Pierwszego nieodpowiedzialnego kierowcę policjanci zatrzymali do kontroli drogowej w nocy z piątku na sobotę w Gostyniu na ul. Bojanowskiego. To właśnie tam funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego skontrolowali pojazd marki BMW.

 

Za kierownicą siedział 24-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego, który zwrócił uwagę funkcjonariuszy swoim nerwowym zachowaniem. Podczas kontroli pojazdu mundurowi znaleźli woreczek z metamfetaminą. Wiele wskazywało na to, że 24-latek może znajdować się pod jej działaniem. Wstępne badanie testerem potwierdziło przypuszczenia mundurowych. W tej sytuacji od mężczyzny została pobrana krew do dalszych badań. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy.

 

Podobna sytuacja miała miejsce w sobotę 18 marca br. po godz. 9.00 na ul. Bojanowskiego w Gostyniu policjanci zatrzymali do kontroli drogowej Volkswagena. Kierował nim 27-latek, bez prawa jazdy. Jego uprawnienia zostały zatrzymane miesiąc wcześniej. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny -był trzeźwy. Jednak zachowanie kierującego nie dawało spokoju mundurowym. Przeprowadzone badanie narkotesterem dało wynik pozytywny. 27-latkowi została pobrana krew do badań.

 

W niedzielę około godziny 21.00 w Poniecu na ul. Bojanowskiej dzielnicowi zatrzymali do kontroli dostawczego Citroena. Za kierownicą siedział 38-latek. Mężczyzna był nerwowy i pobudzony. Także w jego przypadku test na obecność narkotyków w organizmie dał wynik pozytywny. 38-latkowi została pobrana krew do dalszych badań. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy.

 

Podczas weekendu nie zabrakło także nietrzeźwego kierującego pojazdem. W niedzielę po godz. 19.00 patrol z Posterunku Policji w Borku Wielkopolskim w Siedmiorogowie II zatrzymał do kontroli kierującego Volkswagenem. Jego sposób jazdy sugerował, że znajduje się pod działaniem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości 19-latka wykazało ponad 2,9 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zostały zatrzymane prawo jazdy.

 

Kierowanie pojazdem pod wpływem środka odurzającego lub w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem. Jeśli badania krwi potwierdzą, że mężczyźni kierowali będąc pod działaniem narkotyków grozi im kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Taka sama kara czeka pijanego 19-latka. 24-latek dodatkowo odpowie za posiadanie substancji zabronionych, a 27-latek za kierowanie bez uprawnień.

Poprzedni artykułSpłonął warsztat w Krzycku Wielkim. Straty to 250 tysięcy złotych (zdjęcia)
Następny artykułKoszmarny wypadek. Bale drewna zmiażdżyły dwa auta. Cud, że nikt nie zginął (zdjęcia)