Reklama Toyota

Tragiczny skutek zatrzymania krążenia u mężczyzny. Życia 51-latka nie udało się uratować

W poniedziałek 20 lutego 2023 r. kolejny raz służby ratunkowe z terenu powiatu krotoszyńskiego podjęły walkę o ludzkie życie. W jednym z budynków mieszkalnych na Placu Szkolnym w Krotoszynie doszło do zatrzymania krążenia u 51-letniego mężczyzny.

Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło o godzinie 08:30. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Krotoszynie oraz pogotowie ratunkowe i policję.

Po dotarciu na miejsce zastępów straży pożarnej ratownicy zastali wewnątrz mieszkania na podłodze nieprzytomnego mężczyznę. Po sprawdzeniu funkcji życiowych natychmiast przystąpiono do resuscytacji krążeniowo-oddechowej z użyciem automatycznego defibrylatora AED oraz sprzętu do tlenoterapii czynnej. W momencie przybycia na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego czynności te kontynuowano  stosując dodatkowo farmakoterapię. Niestety pomimo wspólnego wysiłku służb ratunkowych mężczyzny nie udało się uratować. Po zakończeniu medycznych działań na miejscu pozostali funkcjonariusze Policji realizujący czynności dochodzeniowe.

Opracowanie: mł. kpt. Mateusz Dymarski

Zdjęcie poglądowe.

Poprzedni artykułWspółsprawca zabójstwa w Holandii zatrzymany na terenie Wielkopolski
Następny artykułTrzech sprawców skopało i okradło mężczyznę. Najmłodszy z nich miał 21 lat