Reklama Toyota

Trzech sprawców skopało i okradło mężczyznę. Najmłodszy z nich miał 21 lat

Funkcjonariusze Posterunku Policji w Łobżenicy zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 21 do 31 lat, którzy wspólnie dokonali rozboju na pokrzywdzonym. Łupem ich padły dwie butelki piwa oraz portfel z dokumentami i kartami bankomatowymi. Sprawcy najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

W niedzielę, 12 lutego bieżącego roku policjanci Posterunku Policji w Łobżenicy zostali wezwani do zgłoszenia, w którym trzech mężczyzn miało dokonać rozboju na pokrzywdzonym uderzając go po całym ciele i zabierając mu jego plecak.

Policjanci potwierdzili interwencję i ustalili, że pokrzywdzony w trakcie drogi powrotnej ze sklepu do domu został napadnięty i pobity przez trzech mężczyzn, którzy zabrali mu plecak z zawartością dwóch piw oraz portfela z dokumentami i kartami bankomatowymi.

Mundurowi po zebraniu kompletu informacji przystąpili do patrolowania pobliskich ulic w poszukiwaniu sprawców. Na jednej z nich zobaczyli trzech mężczyzn, którzy odpowiadali rysopisom napastników i podjęli wobec nich interwencję. Policjanci potwierdzili swoje przypuszczenia – mężczyźni okazali się sprawcami rozboju. Posiadali przy sobie również plecak pokrzywdzonego.

Trzej mieszkańcy gminy Łobżenica w wieku od 21 do 31 lat zostali zatrzymani. Utracone mienie zostało odzyskane i wróciło do właściciela. Sprawcy usłyszeli zarzut rozboju, którego dokonali wspólnie i w porozumieniu. Za popełnione przestępstwo może grozić kara nawet 12 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo dwóch z nich odpowie jeszcze za groźby, które kierowali do pokrzywdzonego. Wszyscy mężczyźni decyzją Sądu Rejonowego w Złotowie zostali tymczasowo aresztowani.

Poprzedni artykułTragiczny skutek zatrzymania krążenia u mężczyzny. Życia 51-latka nie udało się uratować
Następny artykułPolicjant po służbie zatrzymał sklepowego złodzieja. Mężczyzna był poszukiwany