Reklama samochody.pl

Tragedia na drodze. Nie żyje jedna osoba. Trwa czarna seria na Wielkopolskich drogach

Policja Środa Wielkopolska

Dziś w sobotę 25 kwietnia około godziny 10:13 do Służb Ratunkowych w Środzie Wielkopolskiej wpłynęła formatka z Centrum Powiadamiana Ratunkowego z Poznania o zdarzeniu drogowym na 91 kilometrze drogi krajowej numer 15 na wysokości Czarnego Piątkowa. 

W zgłoszeniu zawarta była informacja, że zderzył się samochód osobowy z ciężarowym. Na miejsce natychmiast zostały wysłane dwa zastępy strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Środa Wielkopolska, jeden zastęp OSP Krzykosy, OSP Miąskowo. W tym samym czasie również o zdarzeniu została powiadomiona Państwowa Straż Pożarna z Wrześni iż do zdarzenia doszło praktycznie na granicy powiatów. Na miejsce z powiatu Wrzesińskiego zadysponowano po jednym zastępie strażaków z OSP Miłosław oraz JRG Września. Dodatkowo na miejsce zdarzenia przyjechał oficer operacyjny z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Środa Wielkopolska. Łącznie w zdarzeniu udział brało siedem zastępów Straży Pożarnej, w tym trzydziestu ratowników.

Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów potwierdzono zgłoszenie. Do działań strażaków w pierwszej kolejności należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, ponieważ równocześnie z Państwową Strażą Pożarną na miejsce dojechał Zespół Ratownictwa Medycznego i to lekarze zajęli się poszkodowanymi. Niestety pracujący na miejscu lekarz stwierdził zgon u jednego z poszkodowanych. Natomiast kierujący samochodem ciężarowym, który miał rany głowy i decyzją lekarza został on przetransportowany do szpitala w Środzie Wielkopolskiej.

W całym zdarzeniu udział brał jeszcze trzeci pojazd, który został uszkodzony pozostałościami po wypadkowymi. Nie brał on jednak bezpośredniego udziału w całym zdarzeniu. W pojeździe podróżowały dwie osoby, które nie wymagały hospitalizacji.

Działania straży na miejscu trwały blisko cztery godziny.

Strażacy na polecenie pracującego na miejscu prokuratora oraz lekarza medycyny sądowej wykonali dostęp do zmarłego na miejscu kierowcy samochodu osobowego.

Policjanci pracujący na miejscu tragicznego w skutkach zdarzenia ustalili, że ze wstępnych ustaleń wynika, że 48-letni kierowca samochodu osobowego marki hunday I10 zjechał na przeciwległy pas ruchu, wprost pod nadjeżdżający samochód ciężarowy. Niestety skutek zdarzenia okazał się być tragiczny w skutkach. Kierowca osobówki poniósł śmierć na miejscu.

Niestety czarna seria tragicznych w skutkach zdarzeniach drogowych na Wielkopolskich drogach trwa. Prosimy wszystkich kierowców o zdjęcie nogi z gazu i zachowanie ostrożności. 

Poprzedni artykuł114km/h w terenie zabudowanym. Kierująca straciła prawo jazdy na 3 miesiące
Następny artykułWypadek dwóch samochodów w Kościanie. Jedna osoba w szpitalu