Reklama Toyota

To był ciężki weekend dla policjantów Co się działo?

Ostatni weekend wakacji w regionie leszczyńskim okazał się dla policjantów dość pracowity. Szczególnie w ruchu drogowym, mundurowi odnotowali dużą ilość zdarzeń i zatrzymanych. Niestety przyczynami popełnionych przestępstw i wykroczeń najczęściej okazał się alkohol i nieostrożność.

Pomimo policyjnych apeli o ostrożność i rozwagę na drogach, przed zbliżającym się ostatnim weekendem tegorocznych wakacji, w regionie leszczyńskim doszło do trzech wypadków, w których cztery osoby doznały dość poważnych obrażeń ciała. To pasażerowie dwóch pojazdów, które zdarzyły się czołowo minionej niedzieli na drodze wojewódzkiej nr 323 na trasie Książęcy Las – Laskowa.

Poszkodowane w wypadkach zostały także dwie rowerzystki, które zostały potrącone przez kierowców samochodów. Kierujące jednośladami poruszały się po oznakowanych przejazdach dla rowerzystów. W jednym z tych przypadków do zderzenia kierującej samochodem i rowerzystki doszło na skrzyżowaniu ul. Dąbrowskiego i Al. Jana Pawła II w Lesznie, gdzie na prawoskręcie w kierunku wiaduktu wyświetlana jest zielona strzałka, przy nadawanym na sygnalizatorze czerwonym świetle.

Policjanci zatrzymali także trzech kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pojazdów po wypiciu alkoholu. Wszyscy mieli dość pokaźne wyniki stanu trzeźwości, bo od 1,36 do 1,91 promila alkoholu w organizmie. Wszystkim zatrzymano prawa jazdy i teraz za swoją nieodpowiedzialną jazdę – stanowiącą przestępstwo – odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 2 lat więzienia, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysokie kary pieniężne. W ręce mundurowych wpadło także trzech 16-latków, którzy na terenie gminy Święciechowa poruszali się rowerami w stanie nietrzeźwości. O ich wybryku dowie się Sąd Rodzinny i Nieletnich w Lesznie.

Minionej soboty, swoje prawo jazdy na okres 3 miesięcy stracił jadący motocyklem Al. Konstytucji 3 Maja w Lesznie 39-letni mieszkaniec miasta. Przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 64 km/h. Jechał z prędkością 134km/h na tzw. „siedemdziesiątce”.

Zatrzymano dwie osoby posiadające narkotyki. Ponadto w trakcie ostatniego weekendu wakacji policjanci pracowali na miejscu pięciu kolizji drogowych i reagowali na zgłoszenia ponad 100 interwencji, wylegitymowano blisko tysiąc osób.

Poprzedni artykułPrzed czterema godzinami wyszedł zza krat i… znowu tam wrócił
Następny artykułTragedia. Mężczyzna przewrócił się na chodniku. Wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Mężczyzna zmarł