Reklama samochody.pl

Potrącenie w Lesznie. Ranna dziewczynka na elektrycznej hulajnodze (ZDJĘCIA)

Dziewczynka, która jechała hulajnogą elektryczną została potrącona przez samochód. Doszło do tego przed godz. 17.00 przy ulicy Unii Europejskiej, na wyznaczonym na jezdni przejściu dla pieszych i rowerzystów. Poszkodowana została zabrana do szpitala.

Dziewczynka na hulajnodze próbowała pokonać ulicę Unii Europejskiej, przejeżdżając oznakowanym miejscem z al. 21-go Października w kierunku Karczmy Borowej. Była już na przejeździe, kiedy uderzył w nią samochód. Wypadku uniknęły towarzyszące 12-latce dwie koleżanki na rowerach.
Jak ustalili policjanci, zawiniła 18-latka kierująca samochodem renault clio. Jechała od Grzybowa w stronę ronda Roszarnia i na przejeździe nie ustąpiła pierwszeństwa prawidłowo przemieszczającej się elektryczną hulajnogą dziewczynce. Poszkodowana została zabrana do szpitala na badania, doznała urazu nogi. Od jej stanu zdrowia zależy, czy zdarzenie zostanie zakwalifikowane jako kolizja, czy jako wypadek drogowy.
Przejście przy al. 21-go Października jest jednym z kilku dla pieszych i rowerzystów na ruchliwej ulicy Unii Europejskiej, która jest częścią drogi krajowej nr12. Często dochodzi tam do niebezpiecznych sytuacji. Zaledwie kilka dni temu nasi słuchacze zwracali uwagę na przejście przy nowopowstałym parku, tłumnie odwiedzanym przez dzieci i młodzież m.in, z racji wybudowanego tam pumptracku. Niestety zdarzało się, że młodzi ludzie na rowerach czy hulajnogach wyjeżdżali z parku wprost na przejście.
Policja apeluje do wszystkich użytkowników o zachowanie na drodze szczególnej ostrożności.
Tekst. Radio Elka Leszno
Foto. Maksym Szalkowski TVML
Poprzedni artykułZderzenie samochodu osobowego z motocyklem (ZDJĘCIA)
Następny artykułVolkswagen wbił się w ciężarówkę. Mogło dojść do tragedii